Nejčastější dotazy

Ahoj z Veselé vědy,

 

Váš enormní zájem nás moc těší, a i když jsme se snažili udělat vše co nejlépe, z Vašich častých dotazů je zřejmé, že se nám to úplně nepodařilo. Proto jsme nejčastější dotazy i odpovědi dali sem. Doufáme, že Vám pomohou.

POZOR! Datum první hodiny bude upřesněno e-mailem.

Kde najdu termíny?

Opravdu aktuální termíny jsou na naší přihlášce, po rozkliknutí kraje/města se otevře seznam všech nasmlouvaných škol i s termínem kroužku. Pokud Ti nevyhovuje, tak ze stránky odejdi nebo se přihlaš na jinou školu v okolí. Dokud nestiskneš tlačítko „odeslat“, nejsi přihlášen.

Na škole není termín, co mám dělat?

Důvod, proč na škole není termín, je jediný. I přes obrovskou snahu našeho týmu se nám zatím nepodařilo se školou dohodnout na konkrétním termínu. Na naprosté většině škol máme slíbeno, že konkrétní termín budeme vědět do 1/2 září. Věříme, že se to podaří. Pokud nechcete čekat, až termín oznámíme, můžete se přihlásit již nyní. Pokud zvolený termín nebude vyhovovat, tak nám to oznámíš a my přihlášku zrušíme.

Moje škola není v systému, co to znamená?

Pokud škola není v systému, znamená to, že s ní nemáme dohodu o otevření kroužku. Nezoufej, ještě nic není ztraceno.

Pokusíme se školu oslovit a kroužek nabídnout. Zde by nám moc pomohlo, abyste na školu zavolali či napsali e-mail, že náš kroužek chcete a nám dali o tom vědět. Zájem rodičů často velmi pomůže a mnoho škol jsme takto nabídli. Oslovení dalších rodičů ze školy také pomůže.
Pokud se ani tak nepodaří školu přesvědčit, můžeš navštěvovat kroužek v blízké škole.

Musím vyplnit přihlášku na webu?

Ano, prosíme Tě o vyplnění přihlášky na webu za každého účastníka, náš systém umí rozpoznat pouze přihlášku za jednu osobu. Pokud máš problém s vyplněním přihlášky, kontaktuj nás a my Ti pomůžeme.

Po vyplnění přihlášky dostaneš automatický e-mail, kde je možné si zkontrolovat všechny informace. Pokud e-mail nepřišel, znamená to: a) zadání špatného e-mailu, b) chybu systému. Pokud to není chyba e-mailu, zavolej nám.

Právě jsem si objednal super kroužek Veselé vědy, co teď?

Stejně jako Ty i mnoho dalších dětí po celé České republice se právě závazně zapsalo do kroužku Veselé vědy. My všechny tyto přihlášky roztřídíme a uvidíme, kolik dětí se přihlásilo na každé škole. Jakmile počet přihlášek na škole překročí stanovený počet, kroužek bude otevřen. Kroužkovné je možné zaplatit kdykoli od registrace přihlášky do 30.9.2016. První týden v říjnu Tě přivítáme na prvním kroužku plném pokusů a budeme společně objevovat, jak svět funguje. Užijeme si spoustu zábavy!

Nepřišlo mi potvrzení na e-mail.

Prosím, dej vědět našemu koordinátorovi na e-mail, přihlášku zkontroluje v systému a dá Ti vědět, zda se přihlášení povedlo.

Co se stane, pokud se na naší škole přihlásí málo dětí?

Pokud se nepodaří sehnat dostatek dětí na dané škole, nabídneme Ti možnost navštěvovat náš kroužek na nejbližší škole v okolí. Ale neboj, my se jen tak nevzdáváme a uděláme všechno pro to, abychom sehnali dostatek malých vědců a kroužek na Tvojí škole otevřeli. Máme několik osvědčených triků, které fungují skoro pokaždé.

Co když mi nevyhovuje termín kroužku?

Přestože bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo najít jeden termín na každé škole, který vyhovuje všem, zjistili jsme, že je to z vědeckého hlediska nemožné. Proto Ti radíme, aby ses podíval na okolní školy, třeba najdeš termín, který Ti vyhovuje lépe.

Co když se mi na kroužku nebude líbit?

Opravdu? Naše kroužky jsou zajímavé a zábavné zároveň, byly vytvořeny s dětmi pro děti, máme více než 1700 spokojených veselovědců po celé ČR. Chápeme, že každý budoucí vědec má vlastní osobnost a co může být dobré pro jednoho, jinému nemusí úplně vyhovovat. Právě proto nabízíme, aby nejpozdější termín platby za kroužek byl až po první lekci. Tvoje spokojenost je naší největší prioritou.

Jaké možnosti platby nabízíte?

Náš kroužek se vždy platí jen jednou za pololetí a celková částka je 1350 Kč (1200 Kč, pokud si škola neúčtuje nájemné). V současnosti nabízíme pouze platbu převodem na náš bankovní účet, po dohodě lze použít i jinou cestu. Informace k platbě dostáváš ihned po registraci na kroužek.

Vědci mají obvykle mnoho speciálního oblečení a pomůcek, budu i já něco takového potřebovat?

Přestože i my budeme dělat zajímavé pokusy a jako opravdoví vědci používat speciální vybavení, Veselá věda se o pomůcky postará. V minulosti jsme ale přišli na to, že některé pokusy mohou naše oblečení zašpinit a proto doporučujeme, aby sis vzal nějaké horší tričko na převlečení.

Zároveň z důvodu bezpečnostně zábavných doporučujeme používání ochranných rukavic a brýlí, které má lektor k zapůjčení u sebe. Chceš-li mít vlastní i na domácí pokusy, požádej Jeežíška.

Jsou pokusy, které budeme dělat, nebezpečné?

Neboj se, všechny pokusy, které máme pro Tebe připravené, jsou efektní a zábavné, ale nepředstavují nebezpečí pro Tebe ani Tvé kolegy. Nezapomeň ale poslouchat, co Tvůj lektor říká, protože jako každá činnost, tak i věda má svá pravidla, která je nutné dodržovat.

Budu muset chodit na kroužek celý rok?

Ne, v pololetí se každého zeptáme, zda chce s námi pokračovat. Naše zkušenost je ale taková, že 90% dětí s námi zůstane až do léta.

Co se stane, pokud lektor onemocní?

Každé pololetí bude vždy odučeno 15 lekcí tak, jak jsme slíbili. V případě nemoci lektora se snažíme najít náhradu z našeho širokého sboru. Pokud se tak nestane, informujeme Tě na e-mail a telefon dopředu a zameškanou hodinu si nahradíme v dohodnutém termínu. To je fér, ne?

Je ještě něco, co bych měl vědět?

Pravidla, určená hlavně pro rodiče, objevíš na těchto odkazech:

Na koho se mám obrátit, pokud potřebuji opravit své údaje nebo mám nějaký další dotaz?

Nejlepší je se obrátit na regionálního koordinátora pro oblast, kde je Tvoje škola.

 

PŘIHLÁSIT ONLINE