Hradec Králové, 13.7. – 17. 7. 2015

Tábor v Hradci Králové se konal od 13.-17.7.2015.

První den jsme měli nepříznivé počasí, které nás nutilo zůstat uvnitř, ale my jsme si s tím hlavu nelámali a vrhli se na den plný dobrot, kde jsme zavařovali jak ovoce tak zeleninu (pickles, meruňková marmeláda), zkusili jsme karamelky a také domácí máslo, to všem moc chutnalo a většina si dokonce přidala. Ve volné chvíli jsme se podívali i ven na Kavčí plácek, kde jsme si zahráli míčové hry.

Druhý den jsme se vydali k rybníku Biřička, kde se měl konat lesní den, nejprve jsme si na pláži u rybníka vytlačili do písku ruce, které jsme si následně vylili sádrou a zahráli si běhací hru Formule, ale protože jsme s počasím nebyli asi dostatečně domluvení, začalo nám pršet a my se museli schovat a pod slunečníky, kde jsme hráli městečko Palermo. Když déšť přešel, vydali jsme se do lesa hledat kůru na lodičky, sbírali jsme lístky a šišky na obrázky, prozkoumali les kolem rybníka, naučili se něco o dřevu a letokruzích. Jen co jsme rybník obešli přepadl nás pořádný slejvák! Jen tak tak jsme stihli dojít na zastávku abychom se vrátili zpět. V Ekocentru jsme pak prozkouamli fígl, který stromy používají k otevírání šišek, z listů jsme získali barvivo chlorofyl a snažili se o obrázek z přírodnin.

Třetí den už se nám počasí konečně vyvedlo a my se mohli vydat na výlet. Jeli jsme do Stěžer do soukromé zoo. Cesta autobusem byla náročná, protože jsme nebyli jediní, kdo ten den chtěl zoo vidět, ale zvládli jsme to a odměnou nám byla zvířátka, která jsme si mohli pohladit, některé nakrmit, podívat se na ně a něco se o nich dozvědět. Nejzajímavější pro děti byl velbloud, lamy, želvy, zebry, oslíci, nosál a opičák. Vrátili jsme se na pozdní oběd a zahráli si hru s písmenky splnili úkoly, které byly v tajence a při zpáteční cestě jsme posbírali rodiče, kteří nás už netrpělivě vyhlíželi.

Čtvrtý den jsme trávili u vody na nedalekém Stříbrném rybníku, kde jsme vyrobili lodičky, vodní mlýnky, zahráli si hru s balonky s vodou a řekli si něco o vodě. Naobědvali se a protože bylo opravdu velké horko, zchladili jsme se cákáním ve vodě při břehu rybníka. Nedalo nám to a prozkoumali jsme život u břehu rybníka a pak po sobě mohli stříkat vodou a házet si s míčem. Bylo to super osvěžení v takovém počasí a jako sladkou tečku jsme si dali nanuka v místním kiosku a pomalu se vydali na cestu zpátky.

Poslední den jsme se vydali na rytířské hradiště v lese, abychom trochu utekli sluníčku. Tam jsme si udělali vzdušný den, vyrobili jsme si větrníky, vyzkoušeli si složení vzduchu a naučili se něco o vzduchu. V lese jsme měli připravenou obrázkovou hru a na rozloučenou jsme si opekli buřty u ohniště a prolezli si hradiště. Počasí bylo opravdu tropické a tak nám nestačily zásoby pití z domova, ani deset litrů navíc, které jsme nesli s sebou. Po cestě zpět jsme narazili na mlžítka, která rozprašovala vodu a nám poskytla vítané osvěžení. Lucka, naše vedoucí doběhla k sobě domů pro vodu a tím nás vysvobodila. V Albertu jsme si pak koupili nanuka. Vrátili jsme se zpátky, naobědvali se, odpočinuli si, uklidili jsme společné prostory, sbalili se a šli jsme opět na Kavčí plácek hrát různé hry, vyměnit si telefonní čísla a pak si nás rodiče rozebrali domů. Některým z nás se loučit vůbec nechtělo a tak už se těšíme na další tábory :o)

 

lektorka Lucka